Чи знаєте ви?
У цьому розділі нашого сайту ми розповімо вам про не завжди очевидні, але відповідні Шарі'ату речовини та інгредієнти в продуктах харчування та напоях, а також предметах побуту і товарах повсякденного вжитку, в яких використовуються або можуть використовуватися заборонені елементи.
Щітки та пензлі зі свинячої шерсті.

Сьогодні ми хотіли б застерегти вас від використання пензлів та щіток зі свинячої щетини. Провівши невелике дослідження, ми з'ясували, що багато пензлів на ринку для фарбування поверхонь і творчості, щітки для взуття та одягу, кондитерські щітки та гребінці виготовлені з такої щетини.
Щетина свині, а також усе, що пов'язане з нею і відокремлене від неї, є наджасою (нечистотою) кьольбія, від контакту з якою (якщо вона була мокрою) можна очиститися лише за допомогою семиразового обмивання чистою водою. Крім того, одне з семи обмивань має бути здійснене чистою водою, змішаною з чистою землею (згідно зі школою імама аш-Шафії).

Небезпека використання таких предметів
це можливість перехресного забруднення вашого одягу, місця, де ви здійснюєте Намаз, що може призвести до того, що намаз не буде прийнятий. Крім того, такі щітки використовують у кондитерській промисловості, а це означає, що частина нечистоти може потрапити до вас з їжею, тож варто бути уважним у виборі інструментів.
Щоб зберегти себе від використання таких речей, потрібно звертати увагу на тип щетини, що використовується в щітках. Ця інформація зазвичай міститься. на сайтах виробників і дистриб'юторів.

Якщо мова йде про пензлі для малювання, то для олійного живопису зазвичай використовуються пензлі зі свинячого ворсу.

Будьте уважні і думайте про це щоразу, коли хочете купити той чи інший товар, адже Халяль - це не тільки про їжу, це також і про інші предмети, які оточують нас щодня: докладіть максимум зусиль, щоб захистити себе від забороненого в усіх аспектах цього життя.